3.Havalimanı yanına dev fuar kampüsü!

3.Havalimanı yanına dev fuar kampüsü!
Facebook Twitter Google Pinterest

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3.Havalimanı’nın çevresinde 3 milyon metrekarelik bin alanda dünyada eşi benzeri olmayan bir kongre ve fuar kampüsü kuracaklarını söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (Türsab) İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 43. kuruluş yıldönümü törenine katıldı. İstanbul’un coğrafi güzellikleri ve tarihi birikimiyle büyük bir turizm potansiyeli taşıdığına dikkat çeken Kadir Topbaş, 3.Havalimanı’nın çevresinde, 3 milyon metrekarelik bir dev fuar ve kongre kampüsü kuracaklarını söyledi.

Dünyanın en büyüğü

Dünyanın en büyük kongre ve fuar merkezinin İstanbul’a yapılacağını belirten Topbaş, “Dünyada benzeri olmayan bir fuar merkezi modeli ve kongre alanı tasarımımız var. 3. Havalimanının çevresinde 2 metro istasyonunun bulunduğu noktada 3 milyon metrekarelik bir alanda gerçekleştireceğimiz bu proje için TOKİ ile görüştük. Bu alana kongre ve fuara gelenler, aileleriyle birlikte gelsinler ve birkaç gün bu şehirde vakit geçirsinler. Öyle bir kampus olsun ki aileler sadece o kampus için bile gelmek istesin” dedi.

Daha fazla döviz ve istihdam demek

Fuar ve kongre kampüsü projesinin İstanbul’un turizmine büyük hizmet vereceğinin altını çizen Topbaş, ” Bu kampus dünyada olmayan yönleriyle ve boyutuyla İstanbul turizmine hizmet verecek. Bunun tasarımını ve çalışmalarını yürütüyoruz. Böyle bir kampusu İstanbul’a kazandırdığımızda, yılda 200 milyon yolcu kapasiteli 3. havalimanıyla birlikte İstanbul’un daha fazla gelişmesinde çok etkin rol oynayacağına inanıyorum. Bu İstanbul’a çok daha fazla döviz girdisi ve çok daha faza istihdam demek”diye konuştu.

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331