'Uyku'cular Sleep Well Expo'da buluştu

'Uyku'cular Sleep Well Expo'da buluştu
Facebook Twitter Google Pinterest

Yatak sektörünün buluştuğu 'Sleep Well Expo 2015' başladı. Fuar, sektörü canlandırmak ve yatak endüstrisi liderlerini İstanbul'da toplamak amacıyla düzenleniyor.

Yatak sektörünün buluşma noktası Sleep Well Expo 2015, İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy'de kapılarını açtı. 25 Ekim'e kadar yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlayacak olan fuar, yatak endüstrisi ve yan sanayisine ev sahipliği yapıyor. Fuarda yatak ve uyku ürünlerinde 2015 trendleri sergileniyor. Fuarı, Türkiye'nin dört bir yanından otel, hastane, öğretmenevi, askeri birlikler gibi toplu yatak ihtiyacı olan kurum ve kuruluşların yanı sıra yurt dışından Uludağ İhracatçı Birlikleri ve Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle alım heyetleri takip ediyor. Ayrıca Yunanistan'dan özel olarak getirilen üst düzey yetkililerin olduğu alım heyeti de fuarda tedarikçi görüşmeleri yapacaklar.

'Dünyada ilk ve tek'

Sleep Well Expo'nun yatak, yatak malzemeleri ve yatak teknolojilerinin hepsini kapsadığını ifade eden Sleep Well Expo Proje Müdürü Ömer Faruk Görün, "Sleep Well Expo, dünyada ilk ve tektir. Örneğin Almanya'da, Çin'de, Amerika'da bu fuar sadece yatak, sadece makine veya komponent fuarı olarak var. Biz bunların hepsini bir araya getirdik. Dünyada şuan için cesaret edileceğini de sanmıyoruz, çünkü zor bir alan. Burada aslında son tüketici ile ara mamul tüketicisini bir arada toplamaya çalıştık. Uzak Doğu ve Avrupa'dan da olmak üzere toplam 109 firmayı buluşturduk. Beklenenin üzerinde ilgi görüyoruz. Hatta gelecek sene için fuar alanını şimdiden düşünüyoruz, çünkü bu alan bize yetmeyecek" dedi. Türkiye'de kendi alanında çok iyi fuarlar olduğunu söyleyen Görün, "Türkiye'de kendi alanında çok iyi, dünya fuar niteliğine erişmiş fuarlar var. Bunlar gibi olabilmek bu sektörün en çok beklediği şey. Bunun için de çok klasik bir tabir olarak herkes taşın altına elini koysun ve bu fuarda yerini alsın istiyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Google Pinterest


DİĞER HABERLER


Fatal error: Call to a member function real_escape_string() on boolean in /home/fuarhabe/public_html/system/database/drivers/mysqli/mysqli_driver.php on line 331